Keklik Avı

Keklik avına çıkmak ve keyifli vakit geçirmek için hazırlıklara başlamış bir avcıysanız sizlere sunacağımız bilgilerle av sırasında harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ülkemizde en çok avlanan ve yerel bir cins olan keklik; kınalı keklik olarak da bilinir. Avcıların avlamaktan en çok haz duyduğu kekliklerin kendine has uçuş tarzı keklik avı konusunda yoğun bir tercihin ortaya çıkmasına neden olur.

Tavşan Avı

Av dendiğinde keklik avından sonra akla gelen en yaygın av türü tavşan avı olur. Etinin lezzeti ve av sırasında oldukça keyifli deneyimlerin yaşanması tavşan avını ön plana çıkarır. Yılın belirli dönemlerinde avcıların en büyük hobisi olan tavşan avı çeşitli yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir.

Bıldırcın Avı

Av sezonunun başlangıcı anlamına gelen bıldırcın avı gerek ava yeni başlayanlar gerekse de fiziksel açıdan çok yeterli olmayan yaşlı avcılar tarafından tercih edilir. Bıldırcın avının söz konusu kesimlerce tercih edilmesinde bıldırcınların hızlı hareket edememesi ve bıldırcın avı zamanının yaz aylarına denk gelmesi önemli rol oynar.

Sülün Avı

Dış görünüşleri ile oldukça dikkat çekici olan ve sülüngiller ailesinin bir üyesi olan sülünler de avcıların en çok tercih ettiği av hayvanlarıdır. Sülün avının zevkli ve bir o kadar da eğlenceli geçmesi bu hayvanlara karşı ilgiyi arttırır. Ülkemizin büyük bölümünde bulunan sülünleri avlamak içinse doğru zamanın beklenmesi şarttır.

Ördek Avı

Açık arazide ve özellikle göletlerde gerçekleştirilen ördek avı avcıların en heyecanlı ve eğlenceli hobilerinden bir tanesidir. Ördeklerin avcıları fark etmesi durumunda hemen kaçabilmeleri kamufle olmayı ve sessiz kalmayı ciddi derecede önemli kılar. Ördek avına çıkarak heyecanlı dakikalar yaşamak için doğru zamanı tercih etmeyi unutmayın.

Domuz Avı

Ülkemizde hem emniyet hem de bir hobi olarak yapılan domuz avı; bek ve sürek olmak üzere iki çeşittir. Domuzların insan yaşamı için bir tehlike oluşturabildiği düşünüldüğünde domuz avı şarttır. Ancak bu av sırasında bazen istenmeyen durumlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle avcıların oldukça dikkatli olmaları gerekir. Aksi takdirde ölümle sonuçlanan kazaların yaşanabileceğini ifade etmek gerekir.