Satılık Deutsch Kurzhaar Türkiye

Av sırasında kullanacağınız Satılık Deutsch Kurzhaar cinsi köpek mi arıyorsunuz? O halde sizin için en uygun köpek cinsi olan Kurzhaar ile ilgili Satılık Deutsch Kurzhaar Trükiye ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Peki, Satılık Deutsch Kurzhaar Türkiye ilanlarını incelerken dikkat edeceğiniz noktalar nelerdir? Buyurun inceleyelim!

Satılık Deutsch Kurzhaar Türkiye İlanları

İlk olarak ağ avlarında kullanılan ancak daha sonra bugünkü kullanım şekline yakın bir şekilde kullanılmaya başlanan Deutsch Kurzhaar cinsi köpeklerin kökeni adından da anlaşılacağı üzere Almanya’dır. Sert iklim şartlarına uyum sağlayabilen bu muhteşem cins avı yakalamak ve kovalamak konusunda ciddi derecede ön plana çıkar. Bu anlamda üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiren Deutsch Kurzhaar avcıların en büyük yardımcısıdır. Eğitim konusunda ciddi anlamda iş kolaylaştıran bu köpekler Satılık Deutsch Kurzhaar Türkiye ilanlarında çok sayıda köpek bulamamanın temel nedenini oluşturur. Özellikle Almanya’da ırk seleksiyonu sonrasında cins özellikleri git gide geliştirilen Deutsch Kurzhaar’ın cins özelliklerini iyi bilmek doğru köpeği satın almak için önemlidir.

Dengeli, atletik ve zarif duruşa sahip bir köpek arayışındaysanız bu köpek tam size göre. Pointer olarak da anılan bu köpek cinsinin kafa tası yapısı burun kısmı ile oldukça uyumlu ve güçlüdür. Gözleri ve burun kısmı kahverengi olan Deutsch Kurzhaar geniş ve düşük kulaklara sahiptir. Satılık Deutsch Kurzhaar Türkiye ilanlarını incelerken kulakları kafasına yapışık bir cins olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Satılık Deutsch Kurzhaar Türkiye Karakteri

İtaatkâr, zeki ve atılgan bir cins olan Deutsch Kurzhaar neşeli ve aynı zamanda da iyi huylu bir köpektir. Sadık ve koruyucu olması bu ırkın aile bireyleri tarafından çok sevilmesine katkı sağlar. Gerekli eğitim ve antrenmanlar yaptırıldığında av köpeği özelliklerini oldukça iyi gösteren Satılık Deutsch Kurzhaar Türkiye köpekleri bunun yanı sıra bir aile köpeği olarak da büyür.

Erkek ve dişi olarak karakteri ikiye ayrılan bu cinste dişiler daha uysal olarak kabul edilirken erkeklerin ava daha uygun ve saldırgan olduğu kabul edilir. Havlamayı çok seven bu cins yabancılara karşı mesafelidir.