Satılık Epagneul Breton

Avcı köpeği olarak da bilinen Fransız kökenli Epagneul Breton ya da diğer adı ile Brittany Spaniel; oldukça iyi bir avcı köpeğidir.

Av sırasında işinizi kolaylaştıracak bir köpeğe sahip olmanız avdan alacağınız hazzı arttırırken aynı zamanda avın verimli geçmesine de büyük katkı sağlar. Bu anlamda satılık epagneul breton bularak satın almanız av için önemli bir adım atmanız anlamına gelecektir. Zira diğer pek çok avcı köpeğine göre artıları bulunan bu köpek cinsi görünüşü ile de oldukça güçlü ve karakterlidir. Peki, satılık epagneul breton arayışında iseniz bu köpeğin nelerine dikkat etmelisiniz? Epagneul bretonu diğer cinslerden ayıran nedir? Buyurun inceleyelim!

Satılık Epagneul Breton Özellikleri

Cesur, enerji dolu ve kemik yapısı sayesinde oldukça atik bir avcı köpeği arıyorsanız sizin için en doğru tercih tabiki de Epagneul Breton olmalıdır. Yuvarlak kafatası ve yüz yapısına uygun burnu ile oldukça çekici bir köpek cinsi olan Epagneul Breton genellikle siyah-beyaz kürke sahiptir. Ancak satılık Epagneul Breton köpeklerinin portaka-beyaz, kızıl beyaz ve siyah tricolor gibi renklere sahip olduğu da söylenebilir. Kulakları kısa ve hafifçe püsküllüdür. Kürkü ne çok sert ne de çok yumuşaktır. Derisinin hafif gevşek ve ince olduğu söylenebilir. Daima tetikte olması ve av sırasında ciddi derecede atılgan davranması satılık Epagneul Breton köpeğinin çok tercih edilen bir cins yapar.

Epagneul Breton Cinsi Karakteri

Av köpeği satın alırken köpeğin karakteri dikkat etmeniz gereken temel konulardan bir tanesidir. Çünkü av sırasında size yardımcı olacak köpeğin uysal olması ve atılgan olmaması sizi çileden çıkarabilir.

Epagneul Breton cinsi köpekler performans açısından en ön plana çıkan köpeklerden bir tanesidir. Hem işaretçi hem de avı bulup getiren özelliği nedeniyle çok yönlü bir köpek olarak görülür. bıldırcın keklik tavşan avları özellikle çulluk avı ve ördek avlarında çok başarılıdır.

Satılık Epagneul Breton satın almadan önce yukarıda ifade edilen özellikleri göz önünde bulundurmalı ve avınıza yardımcı olacak bu köpekleri satın almalısınız. Ancak yavru satın alırken kırma olmamasına dikkat etmelisiniz aksi takdirde köpekten alacağınız performansta beklentilerinizin altında değerler görülebilir.